18Prosinec2023

Článek o křesťanském sionismu

Asi před týdnem jsem dokončil článek o křesťanském sionismu. I když to pro mne zdaleka nebylo nové téma, během asi měsíční práce jsem si uvědomil, že jsem si ukrojil velký krajíc. Jde o komplexní historický, teologický a možná i etický problém, který by si žádal daleko více pozornosti. Článek nicméně spatřil světlo světa a je odeslán do redakce slovenského religionistického časopisu Rozmer, v němž bude exkluzivně otištěn přinejmenším rok. (Což je důvod si ten časopis koupit a podpořit jeho další činnost. O první části článku pojednávám na tomto sklepním videu.

Ve druhé části článku se zabývám polemikou s tzv. „klasickým“ či „novým“ křesťanským sionismem, a to zvlášť s přihlédnutím ke knihám Defending Christian Zionism od Davida Pawsona a New Christian Zionism od kolektivu autorů v čele s editorem Geraldem McDermottem.

Zvláště první zmíněnou knihu od Pawsona pokládám za silnou baštu dnešního klasického křesťanského sionismu a doporučuji ji každému, kdo by si chtěl na věc udělat názor nebo prostě jen vidět sionismus v jeho silné stránce. Tuto knihu aktuálně překládá a brzy vydá Danielknihy.cz.

Z výše uvedeného vyplývají tyto imperativy:

  1. Sledujte www.rozmer.sk!
  2. Sledujte www.danielknihy.cz!

Děkuji za pozornost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *