23Leden2018

Výzva bratřím a sestrám stran volby prezidenta: Volte Jiřího Miloše Dramana

Co bych to byl za aspirujícího publicistu, kdybych i já nedoporučil nejen křesťanské obci svého favorita do nadcházejícího druhého kola volby prezidenta? Bez nepřímé narážky na nekvalitu jednoho z kandidátů bych byl jen jako dunící kov, zvučící zvon! Jde o věc zvláštní důležitosti.

Mým favoritem je M. J. Draman. Profesor Draman je povoláním egyptolog a dlouholetý předseda české akademie vět jednoduchých. Ovládá totiž patnáct jazyků, vepřových i kočičích. Za bývalého režimu byl Draman jeho chrabrým kritikem, jeho děti proto musely studovat v zahraničí a on sám se několikrát octl v exilu. Na týden či na dva. Byl jedním ze signatářů Charty 77, jakož i archivních složek o jejích ostatních signatářích.

Proč by měl ale křesťan Dramana volit?

Tak za prvé, Draman je vášnivý zastánce Izraele. A o tom to všechno je, protože tento mrňavý devítimilionový sud s prachem je potřeba pořádně přetřásat, dokud se neozve rána. Kdo miluje „lid smlouvy“ a jeho nukleární diplomacii, ten je vlastně jednou nohou v nebi. Draman navíc dlouhodobě prosazuje Endlösung pro řešení tzv. palestinské otázky, takže je tam oběma.

Za druhé, Draman bude slušný prezident. Neřekne ani jedno sprosté slovo a bude dělat přesně to, co mu ústava neříká, že musí dělat. Nebude mávat na premiéry holí, nebude hledat neexistující články a jmenuje za profesora kohokoli, třeba i tříprsatou děvku z Erotikonu 9.

Jedinou obtíží s panem Dramanem je, že očividně trpí kachexií. Rakovina to prý není, dušuje se jeho lékař, ale jelikož jde v jeho věku o příznak blížící se smrti, je to očividně o důvod navíc volit ho. Bude to jedinečná příležitost sledovat smrt a pohřeb úřadující hlavy státu. Jde možná o příležitost, která se vám již za život nenaskytne. Státní pohřeb pak pozvedne turistický ruch, Praha na tom vydělá a budou se konat nové volby, tentokrát třeba už i s normálními kandidáty a ne jako ten cirkus teď, když se písničkář, mlíčňák, lempl a vědátor přetahovali o možnost nechat se veřejně zostudit českým národním buranem, utřít nos a jít domů.

Proto volte Dramana! Ať žije slušný prezident!

Jeden komentář u článku „Výzva bratřím a sestrám stran volby prezidenta: Volte Jiřího Miloše Dramana“