8Červenec2023

Konference o eschatologii 28. 10. 2023

Milí čtenáři tohoto blogu, srdečně Vás zvu na konferenci o eschatologických systémech, která se bude konat v sobotu 28. října v Brně. Bližší informace vizte na stránkách Apologet.cz.

Předností této konference bude, že jednotlivé eschatologické systémy budou prezentovány jejich skutečnými zástupci. Já sám budu představovat historický premilenialismus, amilenialismus představí bratr Pavel Steiger, postmilenialismus zastoupí bratr Jan Prorok a dispenzacionalismus bude zastoupen bratrem Ludvíkem Tvrdým. Jde tedy o jedinečnou příležitost spatřit v jednom dni široké rozpětí názorů.

V době, kdy se eschatologie stala populární poddisciplínou církevní kotníkové kopané pokládám tuto konferenci za výbornou příležitost setkat se s rozmanitou skupinou křesťanů a civilním, vstřícným způsobem nabídnout tu „svou“ alternativu jako produkt na teologickém tržišti, kde si jednotliví prodavači vzájemně neškodí, ba nepřekáží.

Jako historický premilenialista budu zastávat názor, dle nějž po Kristově druhém příchodu nastane na zemi období Kristovy pozemské vlády. Zmíním klíčové biblické a teologické důvody, proč by tomu tak mělo být, možná zabřednu do vod spekulativnější (politické) teologie a uvedu poddruhy historického premilenialismu. Ony poddruhy odvíjející se od vztahu ke starozákonním proroctvím, k fyzickému Izraeli a k velkému soužení, by si sice zasloužily každý svého zastánce, budou se však muset spokojit s mým příslibem, že se pokusím představit je férově.

Milí čtenáři, srdečně Vás zvu a těším se snad 28. října. Záznam přednášek bude pořízen.

Pár AI obrázků k tématu

Zjevení 13,1

Premilenialismus

Zjevení 19,11

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *